OYAK, Türkiye’nin en büyük tamamlayıcı mesleki emeklilik fonudur. OYAK Grubu, Türkiye’nin 7 bölgesinde, dünyanın 23 farklı ülkesinde maden metalürji, çimento beton kağıt, otomotiv lojistik, finans, hizmet, kimya, tarım hayvancılık ve enerji sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Tüm faaliyetlerini 205 sayılı Kanun kapsamında sürdüren OYAK, ikinci basamak tamamlayıcı mesleki emeklilik fonu olarak hizmet vermektedir. OYAK, özel hukuk hükümlerine tabi, mali ve idari bakımdan özerk, ek bir sosyal güvenlik kuruluşu olup, üyelerinin birikimlerini verimlilik ve kârlılık amacıyla yönetmektedir.1961 yılından bu yana OYAK, bayrağımızın dalgalandığı her yerde büyük özverilerle görevini ifa eden değerli ordu mensuplarının birikimlerini yediemin sıfatıyla karlılık, verimlilik ve kurumsal yatırım ilkelerine göre yönetmektedir.

30 bini aşkın çalışanı ile 425 bini aşkın üyesine daha güvenli bir geleceğe sahip olmaları ve yüksek refah düzeyine erişmesi için değerli yatırımlar yapmaktadır. Her yıl daha yüksek oranda nema sağlayabilme ve yüksek katma değer yaratan üretim hedefiyle çalışırken, geliştirdiği hizmet modeliyle kurumsal olarak büyüyor ve ülke ekonomisine değerli katkılar sunmaktadır.

2018 konsolide sonuçlarına göre, OYAK’ın toplam hasılatı 47,1 milyar TL’ye, toplam varlıkları 101,5 milyar TL’ye ulaşırken; 4,7 milyar ABD Dolar’lık toplam ihracatı ile Kurumumuz Türkiye’nin 2018 yılındaki ihracatının %2,8’ini tek başına karşılaşmıştır.

Milan Petrol olarak ülkemizde ihtiyaca konu olan binek araç, ticari araç, traktör ve motosiklet motorlarına yönelik yağların üretiminden deniz yağları, endüstriyel yağlar ve greslere kadar geniş bir alanda sergilemekte olduğumuz üretim performansı ile Türkiye’ye artı değer sağlamaya devam ediyoruz.

Ürünlerimizde yer alan bileşenlerin diğer motor yağlarından farklı olarak içeriğindeki kalitesi sayesinde aracınızın yakıt tüketimindeki azalma sağlamasının yanı sıra motorunuzun çalışma sürecinin kolaylaştırıcı ve yıpranmayı azaltıcı etkisi bulunmaktadır.

Madeni yağlar, içeriğinde bulunan baz yağların kullanım alanlarına göre istenilen performansın sergilenebilmesi amacıyla spesifik olarak seçilen katkı maddelerinin ilave edilerek karıştırılması suretiyle üretilir.

%100 Yerli üretim.

Bugün, Türkiye’de satışı yapılmakta olan her tür ve markadan madeni yağların ham maddeleri esas itibariyle aynı olup, kullanılan katkı maddelerinin cinsi ve miktarı ölçüsünde birbirlerinden ayrışmaktadırlar.

Milan Petrol olarak markamız adı altında üretimini gerçekleştirdiğimiz madeni yağların tamamında standarda ve performans kriterlerinin gereksinimlerine uygun şekilde ihtiyaca yönelik katkı maddeleri (baz yağlar ve sentetikler) kullanılmaktadır.

Otomotiv Özel Ürünler
Deniz Yağları
Endüstriyel Yağlar
Gresler